Tkaniny dzieciece sklep

Twoje forum - rozmowy na dowolny temat
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Tkaniny dzieciece sklep

Postautor: mariusznowak » 27 lis 2017, 14:45

Czy sklep, który sprzedaje tkani dziecięce to intratny pomysł na interes?

Właśnie ten wpis ma wykazać, że każdy biznes odpowiednio przemyślany może przynieść dochód jego właścicielom. Na samym początku powinno się uświadomić fakt, iż sklep internetowy powinien być dodatkiem do sklepu stacjonarnego, który sprzedaje podobny asortyment. W opisywanym przez nas przypadku są to tkaniny dziecięce. Tak, więc odradzam budowanie biznesu wyłącznie o sprzedaż w Internecie. Sporo osób zada pytanie, czemu mam taką opinię na ten temat?

Postaram się to objaśnić na przykładzie sklepu internetowego z tkaninami dziecięcymi. Na początku powinniśmy wyszczególnić miesięczne obciążenia, które wiążą się z prowadzeniem takiego sklepu z tkaninami dziecięcymi. Podstawą jest składka ZUS. O ile w pierwszych dwóch latach przedsiębiorca może opłacać obniżoną składkę ZUS, o tyle nie jest to aż tak istotna pozycja w bilansie zysków i strat. Natomiast gorzej już to prezentuje się po upływie 2 lat od założenia firmy. Podstawowa składka ZUS to rząd 1100 zł miesięcznie.

Kolejny koszt przy prowadzeniu sklepu internetowego z tkaninami dziecięcymi to jego marketing w wyszukiwarce internetowej. Specjalnie już pominąłem stworzenie samego sklepu internetowego - jest to jednorazowy zakup i można go pominąć w miesięcznym zestawieniu kosztów. Nawiązując do promocji sklepu w Internecie. Trzeba wybrać hasła do pozycjonowania. Przykładowo dla polar minky sklep internetowy opłata za miesiąc to rząd od 150 do 220 zł. Tego typu fraz musimy mieć kilkanaście. Łatwo policzyć, iż za tą samą formę reklamy wydamy około 2000 zł miesięcznie. Do tego dochodzą inne wydatki związane z promocją. Należą do nich także marketing na forach, itp. Efekty pozycjonowania sklepu na frazę: tkaniny dziecięce sklep internetowy nie pojawią się z dnia na dzień. A, więc w początkowej fazie trzeba pomyśleć o alternatywnym kanale sprzedaży naszych tkanin dziecięcych. Przydatne może być Allegro lub podobne serwisy aukcyjne. Natomiast wystawienie oferty wiąże się z dodatkowymi kosztami i to nie małymi. Prowizja za wystawienie jednego towaru oscyluje w graniach od 1 zł do kilkunastu zł. Wszystko uzależnione jest od wykupionych opcji promocji. Więc każdy sam jest w stanie sobie to policzyć i odpowiedzieć na pytanie czy ma to sens.

Wróć do „Twoje forum - rozmowy na dowolny temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości