Wlasciwa promocja strony internetowej w pigulce

Twoje forum - rozmowy na dowolny temat
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Wlasciwa promocja strony internetowej w pigulce

Postautor: mariusznowak » 03 gru 2017, 16:29

Zbudowanie samej strony internetowej to już dzisiaj zdecydowanie za mało. Minęły już dawno czasy, w których strony internetowe samoczynnie się pozycjonowały i osiągały bardzo dobre wyniki bez nakładu pracy. Teraz sytuacja bardzo się zmieniła i wypozycjonowanie strony internetowej nawet na stosunkowo łatwe frazy wymaga właściwej wiedzy i nakładu pracy.

Dlaczego tak jest i co uległo zmianie na przełomie tych lat?

Po pierwsze zwiększyła się liczba firm w Internecie. Teraz praktycznie każdy biznes jest oparty o stronę internetową. Nie ważne, czy jest to lokalny fryzjer czy duży deweloper mieszkań. Każda z wymienionych firm ma stronę internetową, która odzwierciedla jej zakres usług w sieci. Taki postęp wymusił zmiany w algorytmach wyszukiwarek i podejście do promowania strony internetowej. Nie wystarczy już samo stworzenie strony internetowej. Jest to dopiero początek. Kolejnym korkiem jest promowanie swojej strony internetowej. Metod promocji jest kilka. Niemniej jednak najbardziej znaną jest pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarce. Ta metoda polega na wybraniu odpowiedniego słowa kluczowego: strony internetowe Radom lub zestawu haseł, na które strona internetowa powinna być wysoko w wynikach. Przeważnie strony internetowe są pozycjonowane na więcej niż jedno hasło. Do właściwej promocji strony internetowej należy wybrać ich przynajmniej parę. Poprzez takie podejście, pozycjonowane strony internetowe osiągają znacznie wyższe wyniki w wynikach wyszukiwań.

Drugi sposób promocji strony internetowej to marketing szeptany. Polega on na dodawaniu wpisów na różnego typu portalach internetowych. Wpisy te mają zachęcić potencjalnych kontrahentów do odwiedzenia promowanej strony internetowej. Jeśli promowana firma jest producentem lub dystrybutorem unikalnego produktu, można umieszczać wpisy bez linków. W tym wypadku zachęcamy w czasie dyskusji do samodzielnego wyszukania oferowanego przez naszą firmę produktu. Marketing szeptany jest raczej uzupełnieniem pozycjonowania strony internetowej. Znaczna część osób wyszukuje firm bezpośrednio w wynikach wyszukiwarek.

Trzeci sposób reklamy strony internetowej to różnego typu portale społecznościowe. Najpopularniejszy jest FaceBook, który daje duże możliwości reklamowe. Szczególnie przydatny dla stron internetowych, które posiadają w swojej ofercie kupowane dobra materialne. Doskonale sprawdzi się do reklamy ciuchów czy usług firm lokalnych. Gorzej już będzie z marketingiem strony internetowej, która posiada w swojej ofercie rzadko kupowane usługi.

Wróć do „Twoje forum - rozmowy na dowolny temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość