Czy to odpowiedni pomysł na biznes internetowy?

Twoje forum - rozmowy na dowolny temat
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Czy to odpowiedni pomysł na biznes internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:29

Cześć. Od pewnego czasu myślę o budowie własnego serwisu internetowego. Chciałbym żeby portal internetowy przynosił mi w przyszłości korzyści finansowe. Szukam jakieś interesującej branży, aby konkurencja nie była za duża. Myślałem o czymś takim jak ten portal. Nie musi to być akurat ta tematyka, ponieważ jest mi ona mało znana. Myślałem bardziej o branży motoryzacyjnej. Może strona WWW, która ma ogłoszenia mechaników samochodowych z całego kraju. Do końca nie posiadam sprecyzowanej na taki portal. Ogólny pomysł to portal, który posiada wizytówki firm na których zarabiam za wystawienie ogłoszenia. Czy takie przedsięwzięcie w obecnych czasach może się jeszcze powieść?
Rodzinne zabawy, imprezy firmowe na które zaprasza się także dzieci, to coraz częstsze rozwiązania wykorzystywane przez właścicieli firm. Tego rodzaju imprezy firmowe są dobrze odbierane przez zaproszonych pracowników. Ponadto, jest to bardzo dobry wstęp do udanej integracji firmowej, jakże odmiennej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Oczywiście powodzenie integracji pracowników zależy od dużej liczby czynników. Właściwe pomysły oraz ich realizacja, skalkulowanie konkretnego budżetu, umiejętne wyszukanie odpowiedniego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. W jaki sposób to wszystko powinno wyglądać? Jakiego typu korzyści posiadają zarówno organizujący, jak i zaproszeni?

Niezależnie od wielkości firmy, struktury zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, należy mieć jasny ogląd tego, jak kształtują się relacje, atmosfera w pracy. Dlaczego ma to takie znaczenie? Skoro przyjmuje się, iż impreza firmowa może okazać się miejscem integracji, nawiązywania silniejszych więzi pomiędzy pracownikami, ich rodzinami, nie może być sytuacji, iż relacje między osobami są niskiej jakości. Może to zaważyć choćby na frekwencji, jakości zabawy podczas imprezy firmowej organizowanej przez firmę. Kiedy zaś relacje są właściwym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami będzie sukcesem, procentując w przyszłości, kiedy mowa o właściwych relacjach międzyludzkich.
Właściwe planowanie imprezy firmowej kluczem do właściwej integracji.

Organizacja imprez firmowych, pikników firmowych dla pracowników powinna bazować przede wszystkim na znakomitym pomyśle i należytej organizacji. Koszt co prawda ma znaczenie, lecz nie każda firma będzie w stanie zorganizować wielogodzinne spotkanie z niezliczonymi atrakcjami. Dlatego słusznie jest zbadać potrzeby pracowników, znać liczbę dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Dzięki temu prościej jest zaplanować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Kluczem do sukcesu to zagwarantowanie zabaw, które zainteresują wszystkich.

Największym błędem jest kompletnie nieumiejętne dopasowanie się do preferencji zaproszonych gości. Zaplanowanie atrakcji, z których nikt nie będzie korzystał. Przygotowanie scenariusza imprezy firmowej, który nie zachęca uczestników, zamiast integracji, znakomitej zabawy, proponuje zażenowanie, chęć powrotu do domu, imprezy firmowej. Rozczarowanie pracowników, a szczególnie ich dzieci w żaden sposób nie przełoży się na integrację.

Coraz częściej pracownicy nie posiadują najmniejszej chęci, aby wybrać się na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Tak, więc, zwłaszcza tam, gdzie duża liczba pracowników to osoby z rodzinami, niezbędnym staje się proponowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z ważniejszych korzyści będzie integracja.

Dobrze zorganizowane imprezy firmowe w Radomiu - zamów rodzinną zabawę w hotelu. Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to także możliwość pokazania bliskim życia zawodowego, poznania współpracowników, z którymi się pracuje, a także przełożonych. Dobrze nawiązane kontakty, nowe relacje na pewno przyczyniają się nie tylko do prawidłowej integracji, ale również choćby do przyjaznej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:
maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:44

Czy to dobry pomysł na serwis internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 13:59

Witaj. Z tego co przeczytałem, to nie masz pomysłu na biznes w Internecie i chcesz zrobić klon działających już rozwiązań, lub co gorsza poszukujesz gotowego rozwiązania na interes. Nie tędy droga przyjacielu. Jeżeli myślisz poważnie o portalu ogłoszeniowym to po pierwsze musisz zrobić dobry biznesplan twojego przyszłego biznesu. Wyślij maile do paru firm i powiedz co chcesz stworzyć. Wtedy dostaniesz przybliżoną wycenę takiego serwisu WWW. Później dopytaj się o sposoby i koszty jego promocji w Internecie. Znając te dane masz już rozeznanie o kosztach jakie musisz zainwestować w ten biznes w pierwszym roku działalności. Przez ten czas twój portal internetowy nie będzie generował większych zysków. Tak, więc musisz się przygotować na jego dotowanie z własnej kieszeni. Nie ma tu znaczenia czy jest to transport medyczny ludzi chorych czy portal internetowy dla adwokatów. Nikt nie zapłaci za promocję firmy na świeżo powstałym serwisie internetowym. Tak to wygląda w rzeczywistości.

podobne tematy:

Wróć do „Twoje forum - rozmowy na dowolny temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość